Як відрізнити оригінал парфуму від підробки?

Чого ми очікуємо від парфуму своєї мрії? Дивовижного аромату, що стає одним цілим з нашим тілом та душею. Розкішного шлейфу, що змушує оточуючих з захватом обертатися нам у слід. Насолоди від чарівного хитросплетіння  ароматичної композиції, подиву від несподіваного звучання її нот та акордів… Справжній парфум цілком відповідає нашим очікуванням.

Останнім часом шанувальники парфумерії  все частіше стикаються з випадками підробки парфумів. Замість оригіналу довірливим покупцям пропонується дешева підробка! Її запах лише віддалено нагадує шедевральний аромат істинного парфуму, стійкість розчаровує, грубе виконання флакону не витримує жодної критики…

Сьогодні ми вчитимемося відрізняти оригінальні парфуми від підробки, щоб нікому не дозволити себе нахабно обдурити.

Що таке підробка. Види підробки парфумів

Імітація - найбільш примітивний спосіб підробки, що вводить в оману неуважних покупців. Несправжній парфум може бути схожий на оригінал за дизайном флакону та упаковки, але його назва може відрізняється від справжньої однією чи декількома буквами, та й запах лише віддалено нагадуватиме ароматичну композицію справжнього парфуму.

Версія – це спроба відтворити унікальний аромат справжнього парфуму. В деяких випадках ця спроба досить вдала – парфум може звучати не гірше від оригіналу та мати гідну стійкість. Однак версія не претендує на абсолютну ідентичність відомому аромату, вона може мати власну назву та інший дизайн флакону та упаковки.

Копія – підробка, яку найважче відрізнити від оригіналу. Вона носить таку ж назву, що й оригінальний парфум, має флакон та упаковку з ідентичним  зовнішнім виглядом, аромат копії також відповідає оригіналу до єдиної ноти. Копія справжнього парфуму може бути настільки вдалою, що ті, хто користується нею, можуть навіть не підозрювати про це. І лише обізнані споживачі знають, як відрізнити копію, навіть дуже точну, від оригіналу.

Сьогодні ми навчимо Вас відрізняти підробку від справжнього парфуму!

Ознаки оригінального парфуму

Якщо Ви знатимете достовірні ознаки оригінального парфуму, продавцю фальшивки не вдасться переконати Вас у її справжності.

               1.   Адекватна ціна

Вартість справжнього парфуму від відомого бренду не може бути низькою, чи не так? Дешевий парфум – не парфум.

Вас повинна насторожити неймовірно низька ціна на елітний парфум або надзвичайно великі знижки (понад 30%). Адже піддавшись спокусі заощадити суттєву грошову суму на його покупці, Ви з високою вірогідністю отримаєте дешеву підробку. Навіщо вона Вам?

Однак, на жаль, висока ціна парфуму – ще не гарантія його справжності. Останнім часом, продавці фальшивих парфумів пропонують свою продукцію за ціною оригіналу! А наївні покупці сподіваються, що віддаючи за жаданий аромат кругленьку суму, вони гарантовано отримують справжній парфум.

Тому, нехай Вас не спокушає ціна, якою б вона не була – рекордно низькою чи цілком адекватною. Звертайте увагу й на інші ознаки оригінального парфуму. 

               2.    Місце продажу

Відправляючись на пошуки парфуму на ринки або в невеличкі магазини, Ви ризикуєте натрапити на підробку. Навряд чи серед  різношерстого асортименту їх прилавків знайдеться оригінальний парфум видатного бренду.

Шукайте його на вітринах великих мережевих магазинів або на сторінках інтернет-магазинів, що спеціалізуються на продажу косметики та парфумів. Їх асортимент не обмежується лише найпопулярнішими брендами, такими як Christian Dior, Chanel, Hugo Boss,Giorgio Armani. Крім ароматів відомих марок, вони запропонують Вам широкий асортимент ексклюзивних парфумів від Valentino, Victoria's Secret, Juicy Couture, Lalique, Marc Jacobs, Cartier, Hermes, Chopard, Narciso Rodriguez, Sisley. Наявність такої продукції в асортименті магазину – гарантія її справжності, оскільки підробка парфумів, що не користуються високим попитом невигідна.

До того ж великі мережеві магазини та авторитетні інтернет-магазини, що дорожать своєю репутацією серед споживачів, дотримуються законодавства України і не здійснюють реалізацію підробленої продукції.

Мабуть у Вас виникає цілком закономірне запитання: «То де краще купувати парфуми? В звичайних магазинах чи в інтернет-магазинах?» Слідкуйте за оновленням блогу Parfumion, щоб не пропустити цікаву та інформативну статтю на дану тему!

               3.   Унікальність парфуму

Мова йде про неповторний аромат парфуму, що представляє собою особливу композицію з нот (ароматичних компонентів), які проявляються у певній послідовності та у особливих поєднаннях. Стійкість парфуму після нанесення на шкіру – іще одна ознака його справжності. В поняття унікальності, також включається зовнішній вигляд парфуму: дизайн упаковки та флакону, а також їх бездоганне виконання.  Ми розглянули 3 основні ознаки оригінальних парфумів. Адекватна ціна та місце продажу парфуму – побічні, хоча й вагомі ознаки його справжності. В той час унікальність парфуму – найбільш суттєва ознака, за допомогою якої нам вдасться майже безпомилково встановити справжність парфуму або його фальсифікацію.

Корисна порада

Перед покупкою парфуму не полінуйтеся озброїтися всією необхідною інформації  від виробника. Ви повинні знати про парфум все, починаючи із зовнішнього вигляду коробки та флакону, особливості аромату та піраміди нот, завершуючи місцезнаходженням голограм та захисних стрічок, розміром шрифту та відтінком коробки. Ви повинні знати абсолютно всі унікальні особливості парфуму. Це допоможе Вам з легкістю відрізнити його оригінал від підробки.

Наприклад, якщо виробником парфуму офіційно заявлено, що даний аромат випущений у вигляді туалетної води об’ємом 30 та 100 мл, Вас має насторожити флакон парфуму або парфумованої води об’ємом 50 мл. З високою вірогідністю цей парфум виявиться фальшивим.

На що ж іще потрібно звернути увагу, вибираючи парфум?

Звертаємо увагу!

В пошуках оригінального аромату, ми прийшли до великого парфумерного магазину або завітали на сторінку відомого інтернет-магазину косметики та парфумерії, та знайшли потрібний нам парфум. Його ціна цілком адекватна і не викликає жодних сумнівів.

На що ж далі потрібно звернути увагу?

               1.   Упаковка

Розкривати упаковку парфуму до моменту покупки не можна. Тому потрібно якомога детальніше роздивитися її, звертаючи увагу на наступні ознаки:

 • Якість целофанової плівки. Вона повинна бути прозорою, тонкою та акуратною. Прилягати має міцно, без зморшок. На плівці не повинно бути жодних слідів клею! Місце її пайки у формі прямокутника або кола має розташовуватися точно в центрі;
 • Якість паперової коробки. Вона має бути виконана з міцного та цупкого паперу або картону, матирівну та гладеньку поверхню;
 • Якість друку. Лініїбукв та зображень мають бути чіткими, ідеально співпадати з місцем рельєфного відтиску паперу. Текст має читатися легко;
 • Правильна назва парфуму та бренду, без помилок та переміщення букв або слів між собою;
 • Наявність інформації про парфум. Крім назви парфуму та найменування бренду, упаковка парфуму має містити наступну інформацію: категорія «parfum» (парфум), «eau de parfum» (парфумована вода) або «еau de toilette» (туалетна вода), призначення «pour femme» чи «for woman» (для жінок) або «pour homme» чи «for men» (для чоловіків), об’єм в ml або fl.oz (1 fl.oz – американська одиниця виміру, що дорівнює 30 мл), хімічний склад, країна-виробник  у вигляді напису «Fabrique en…» або «Made in…»;
 • Правильний штрих-код. Перша цифра штрих-коду має вказувати на країну-виробника, що зазначена на упаковці. Наприклад, штрих-код французьких парфумів починатиметься з цифр 30-37, англійських - 50,  німецьких - 400-440, іспанських - 84, італійських - 80-83, американських - 00-09;

 • Наявність знаку повернення тари у вигляді двох стрілок, розташованих по колу;
 • Наявність номеру партії, який має бути чітко надрукований або тиснений. Вказаний на упаковці номер партії маєспівпадати з кодом, зазначеним на флаконі.   

                         

               2.    Флакон

Обережно розкрийте упаковку. Зверніть увагу на міцність закріплення парфуму у коробці – він не повинен «бовтатися» усередині. Уважно огляньте флакон парфуму.

 • Якість скла. Флакон дешевого парфуму або підробки може бути виконаний з пластика або грубого, неякісного скла.Флакон справжнього парфуму – бездоганний. Його чисте прозоре скло не повинно бути пофарбованим зовні, мати нерівності, шви та інші дефекти;
 • Матеріал кришки. Підробку вмить видає металева кришка – відзіткнення з металом парфуми псуються, тому цей матеріал не використовується для виготовлення флаконів. Металевим може бути лише кільце, що міцно тримає пульверизатор на пляшечці. Сама ж кришка має бути виконана з якісного пластику;
 • Вигляд пульверизатора. Трубочка пульверизатора не повинна бути довшою за флакон парфуму. Якщо ж вона вигинається всередині флакону, це вказує на грубу підробку;

 • Колір. Рідинапарфуму має бути чистою та прозорою, в жодному разі не повинна бути мутною та мати осад. Її колір має точно співпадати з кольором, зображеним на сайті оригіналу парфуму. Зазвичай, він варіюється від білястого до темно-жовтого.Іноді у парфум додають трохи барвнику, що надає рідині зеленуватих, блакитних, бузкових чи рожевих відтінків.В будь-якому разі він не має бути занадто яскравим та насиченим;
 • Розпилення. Перші два-три розпилення парфуму мають бути «холостими».

 

               2.    Аромат та стійкість парфуму

Ми користуємося парфумами заради їх аромату – особливого, неповторного. Мабуть, найважливішою ознакою оригінального парфуму є його унікальна ароматична композиція. А спотворений та нестійкий запах підробки викликає лише прикре розчарування.

Якщо при відкритті флакону Ви відчули їдкий запах спирту – перед Вам однозначно підробка. Оригінальний аромат так не пахнутиме.  

Структура справжніх парфумів трирівнева. Спершу відчуваються верхні ноти, аромат яких зникає вже через декілька хвилин. Після них поступово розкриваються ноти «серця» парфуму, що звучать протягом 2-3 годин. Наостанок – базові ноти, що можуть тягнутися легким шлейфом понад 4-5 годин.

Аромат підробки випаровується вже через півгодини, не залишаючи за собою навіть згадки. Про його поступове розкриття не може бути й мови.

Однак не слід передчасно розчаровуватися, якщо через деякий час після нанесення Ви не відчуєте на собі аромат парфуму. Можливо Ваші органи чуття «звикли» до нього, в той час як  оточуючі продовжують насолоджуватися Вашим ароматом.

І не дивуйтеся, якщо аромат змінюється, перетворюється та щоразу звучить зовсім інакше, ніж раніше. Справжній парфум «підлаштовується» під особливості Вашого тіла та настрій, під пору року та погоду, розкриваючи свої несподівані грані та дивуючи звучанням нот та акордів. А от запах підробки, завжди звучить однаково, незмінно.

Тепер Ви знаєте, як відрізнити підроблений парфум від справжнього. Сподіваємось, наша стаття допоможе Вам уникнути прикрої помилки та  розчарування від покупки підробленого парфуму. Насолоджуйтеся лише справжніми ароматами!

Якщо ж у Вас є сумніви щодо справжності парфуму, яким Ви користуєтеся, звертайтеся до нас за порадою та консультацією. Ми із задоволенням допоможемо Вам! 

 

Content